"Yıkama Sanatı"

Başlangıçta Yılteks grubunun ihtiyaç duyduğu makineleri üretmeyi hedefleyen Yılmak, zaman içerisinde edindiği bilgi ve tecrübelerle bugün sektöründe ülkemizin en büyük ve dünyanın da sayılı firmalarından biri haline gelmeyi başardı. Yılmak bünyesinde bugün; parça yıkama ve parça boyama alanında sektördeki müşterilerinin ihtiyacı olan bütün ana ve yardımcı makineleri dünya standartlarında üretiliyor. Dünyada 35’i aşkın ülkede, 300’ün üzerinde tesiste, Yılmak tarafından üretilen makinalar kullanılmaya devam ediyor.

Hikayemiz

Hikayemiz 50 yıl öncesine dayanıyor. 1968 yılında çamaşırhane hizmetleri vermek amacıyla kurulan Yılteks Yıkama Sanayi A.Ş. zamanla sektör ağını genişletmeye başladı. Gelişen Türkiye sanayisinde her yıl yenilenen ve üretim kapasitesini genişleten Yılteks, zaman içerisinde kendi üretim tesislerinde hazır giyim ürünleri üretimi yapan bir firma haline geldi. Takip eden yıllarda sanayinin yerli ve milli gelişimi doğrultusunda kendi makinelerini üretmek amacıyla Yılmak'a hayat verdi.

Sürdürülebilirlik

Gezegenimizde yaşamın bir bütün olarak korunması, doğal kaynakların tüketilmeden, sürdürülebilirlik ilkesi içinde değerlendirilmesi bireyler ve kurumlar için vazgeçilmez önceliktir. Yılmak olarak biz de ürünlerimizi bu bilinçle üretiyor, tesislerimizin her noktasında buna önem veriyoruz çünkü dünyaya ve geleceğe karşı sorumluluğumuzun büyük olduğunu biliyoruz.

İnovasyon

Şirket olarak en önemli yatırımlarımızı Ar-ge ve yenilikçi çalışmalar alanında yapıyoruz. Her gün kendini yenileyen, yenilikleri takip eden ve teknolojiyi kullanan bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Daha Az Atık

Ürettiğimiz makinelerle çevreye salınan atık miktarını minimuma indiriyoruz. Böylelikle dünyadaki karbon izimizi azaltıyoruz.

Daha Az Enerji

Gerek makine üretim tesislerimizde, gerekse ürettiğimiz ürünlerle daha az enerji kullanımı sağlıyor, çevremizi korumak için sürdürülebilirlik politikamıza sadık kalıyoruz.

Daha Az Su

Ürünlerimizde kullandığımız yenilikçi teknolojiler ile su kullanımını sektörde mümkün olan en düşük düzeylere indiriyor ve kullanıcılarımızın yarınlara daha temiz bir dünya bırakmalarına yardımcı oluyoruz.

Daha Az Kimyasal

Yenilikçi teknolojilerimiz ile kimyasal maddelerin denklemdeki üstünlüğüne son verip, kullanıcılarımıza yüksek oranda ekonomik fayda sağlıyor, doğayı koruma görevimizi yerine getiriyoruz.

Ürünlerimiz